УНІА просить президента підписати закон про подолання кризи

УНІА просить президента підписати закон про подолання кризиПредставники Української національної іпотечної асоціації просять Президента України підписати Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи», реєстраційний № 1533-VІ, прийнятий Верховною Радою України у другому читанні 23 червня 2009 р. Підписання цього законопроекту є дуже важливим для реалізації ефективних заходів щодо підтримки ліквідності банків України та формування резервів, приведення у відповідність з реаліями сьогодення і механізму погашення фізичними та юридичними особами заборгованості за іпотечними кредитами.

“Станом на 01 жовтня 2009 р. загальний іпотечний портфель українських банків складає 103.6 млрд. грн., понад 80% іпотечних позик надано в іноземній валюті, тому на даний момент питання прострочення та невиплат за іпотечними кредитами є важливою проблемою, яка ставить під загрозу ефективність банківської діяльності, – зазначає виконавчий директор УНІА Олексій Піліпець. – Саме тому, реструктуризація боргу виступає інструментом, який може подолати ці негативні явища. Тим більше, що така реструктуризація, відповідно до Законопроекту, буде враховувати фінансовий стан позичальників-фізичних осіб шляхом: надання позичальникам відстрочки сплати суми основного боргу за кредитними договорами на термін не більше двох років, подовження терміну кредитних договорів на строк до десяти років з урахуванням обмежень, що діють в комерційних банках, зміни способу нарахування відсотків”.

В зв’язку з вищевикладеним, УНІА звертається до гаранта з клопотанням підписати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» № 1533-VІ від 23.06.2009 року, оскільки підписання даного нормативно-правового акту позитивно вплине на функціонування іпотечного ринку в Україні, посилить платоспроможність банківської системи та дозволить підвищити ефективність антикризових заходів.

Джерело – http://www.kbs.org.ua

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати 
 Опубликовано на сайте 19.11.2009 в разделах: Все новости, Законодательство, Кредиты на жилье, УНИА    ]

Реклама:

Еще в разделе:
« 
 »

 Оставьте свой комментарий:

You must be Войдите для создания комментария.


Последние комментарии:

Последние новости:
  • Як повернути частину сплачених відсотків за іпотекою. Податковий кредит.
  • Банки и застройщики. Что ждать в 2019 году?
  • Гра в іпотеку. Де і як отримати іпотечний кредит?
  • Главные нюансы и важные особенности страхования жилья
  • Національний банк затвердив перелік банків для стрес-тестування у 2019 році