Universal Bank не заробляє на комісіях, але примушує клієнта платити за бажання заощадити на іпотечному кредиті

Universal Bank не заробляє на комісіях, але примушує клієнта платити за бажання заощадити на іпотечному кредитіСьогодні Universal Bank (ВАТ “Універсал Банк”) досить активно просуває свою рекламну кампанію на українських телеканалах.  Не зважаючи на це, про справжні умови кредитів на житло не знає практично ніхто.  «ЕН» вирішили виправити ситуацію і детально розповісти про його кредитну програму. Отже, банк кредитує як на первинному, так і на вторинному ринку житла, але в першому випадку банк працює лише з одним забудовником.

Максимальний термін кредитування складає 360 місяців. Валюта кредиту: долар, франк, гривня і євро. Річна процентна ставка залежить від розміру першого внеску:

Перший внесок Долар Франк Гривня Євро

0%

13,75%

10,95%

18,95%

13,25%

15%

13,45%

9,95%

18,45%

12,95%

Річна процентна ставка фіксована, що доволі важливо, адже за умови плаваючої процентної ставки, банк може у будь-який момент підвищити відсоток, повідомляючи про це позичальника письмово.

Згідно умов кредитування, графік погашення клієнт може обрати сам.

Варто приділити особливу увагу умовам, пов’язаним з достроковим погашенням.  Universal Bank мало заробляє на комісіях, графіках платежу і процентних ставках. З іншого боку, в цьому півріччі там спостерігається тенденція, яка говорить про накладання штрафних санкцій за дострокове погашення.  Часткове дострокове погашення (мінімальна сума повинна бути не меншою від подвійної суми щомісячного платежу) не штрафується. А ось за повне дострокове погашення протягом перших 2 років кредиту банк візьме комісію у розмірі 3% від суми кредиту.

Однією з обов’язкових умов кредитування є поручительство дружини (чоловіка), якщо позичальник в шлюбі.  Вимагати від клієнта поручительства фінустанова може і  у випадку, якщо   банк вважатиме, що його основних доходів не достатньо для обслуговування кредиту, навіть якщо позичальник не зв’язаний шлюбними узами.

Ще однією обов’язковою умовою є страхування заставного майна.  Орієнтовний тариф – 0,25% від оцінної вартості житла.  Хороша новина – це  те, що банк не вимагає страхування життя позичальника; але співпрацює лише з двома страхувальними компаніями.

Додаткові витрати:

комісія банку складає 1% від суми кредиту;

страхування нерухомості – 0,25%;

нотаріус – 0,1% від суми кредиту;

пенсійний фонд – 1% від суми кредиту;

держмито – 1% від суми кредиту.

При сумі кредиту $120 000, перший внесок – $20 000, процентна ставка складе 13,75%. Щомісячний платіж за ануїтетним графіком погашення буде $1 203,78, а сума переплати за весь термін кредитування складе $188 905 (188,9%).  В результаті, за весь термін кредиту клієнт виплатить $288 905.

При стандартному графіку погашення, перший платіж складе $1 537, сума виплат за весь термін буде $235 062, відповідно клієнт переплатить 135%.

Якщо взяти такий самий кредит без першого внеску, річна процентна ставка буде 13,75% в доларах.  Платіж по ануїтету складе $1 470, переплата буде $232 913 (194%), за стандартним графіком перший платіж складе $1 875, а переплата – $165 687 (138%).

Як бачимо, умови кредитування не надто підходять середньостатистичному українцю, який офіційно заробляє до $1 000.

Джерело – http://economic.lviv.ua

  Обсудить на форуме Обсудить на форуме  Подписаться на рассылку Подписаться на рассылку  Добавить свою новость Добавить новость Версия для печати 
 Опубликовано на сайте 20.06.2008 в разделах: Все новости, Кредиты на жилье    ]

Реклама:

Еще в разделе:
« 
 »

 Оставьте свой комментарий:

You must be Войдите для создания комментария.


Последние комментарии:

Последние новости:
  • Як повернути частину сплачених відсотків за іпотекою. Податковий кредит.
  • Банки и застройщики. Что ждать в 2019 году?
  • Гра в іпотеку. Де і як отримати іпотечний кредит?
  • Главные нюансы и важные особенности страхования жилья
  • Національний банк затвердив перелік банків для стрес-тестування у 2019 році