Житловi позики даватимуть у японських єнах”Бiльшiсть квартир, якi я оформляла останнiм часом, купують у кредит, — розповiдає Свiтлана Чурсинова, з агенцiї нерухомостi Благовiст”. — Iногороднi продають житло за 30 або 60 тисяч доларiв. Потiм перебираються до столицi. Зрозумiло, за такi грошi тут нiчого не придбаєш. Тому позичають у банках. — Кияни теж беруть кредити, як кажуть, для полiпшення житлових умов. Скажiмо, продають однокiмнатку. Замiсть неї беруть квартиру на двi-три кiмнати, — веде далi фахiвець.

Найдешевше однокiмнатне житло в Києвi коштує близько $90 тис., готельки-малометражки — $65 тис. Iногороднi позичають на них до $50 тис., решту оплачують власними грошима. — Тодi за 25-рiчним житловим кредитом доведеться повертати банку по 300–400 доларiв на мiсяць. Зi столичними зарплатами такi виплати не проблема, — каже рiелторка.

Торiк угод про купiвлю-продаж квартир у Києвi було укладено удвiчi менше, нiж 2006-го. Видали 6 тис. житлових кредитiв. 2006 року — 36 тис., пiдрахували фiнансовi аналiтики. Конкуренцiя мiж банками зросла. Однак вони не знижують вiдсотковi ставки за житловими позиками у валютi — доларах, євро та швейцарських франках. Гривневi кредити порiвняно з минулим роком подешевшали на 2–2,5%, вiдзначає фiнансовий аналiтик компанiї ”Простобанк Консалтинг” Володимир Паюк.

— Також банки почали вiдмовлятися вiд щомiсячних комiсiй, що значно здорожчують житловi позики. Нинi вони розкривають ефективнi, тобто реальнi ставки.

Найдешевшi кредити видають у швейцарських франках — 9,5–10,5 процента рiчних

Дешевше обiйдеться гривневий кредит, оформлений через Державну iпотечну установу — 12,45% рiчних. Його видають через банки ”Кредитпромбанк”, ”Надра банк”, ”Приватбанк”, ”Укрпромбанк”, ”Хрещатик”, ”Фiнанси та кредит”.

Прем’єрка Юлiя Тимошенко обiцяє знизити вiдсотки за житловими позиками утричi — до 4–6% рiчних. Поки що середня ставка за доларовими кредитами — 13,36%, за гривневими — 16,46%. — За рiк вони можуть знизитися не бiльше нiж на один вiдсоток, — прогнозує Паюк. — Українськi банки позичають грошi за кордоном. Але на мiжнародних фiнансових ринках тепер нестабiльна ситуацiя.

У Росiї з’явилися японськi фiнансовi установи. Вони дають дешевi житловi кредити в єнах. За кiлька рокiв можуть вiдкрити вiддiлення в Українi, припускає аналiтик. — Досi найдешевшi кредити видають у швейцарських франках, — розповiдає Паюк. — Вiдсотки за ними найнижчi — 9,5–10,5 процентiв рiчних. Але клiєнти мають проблему з тим, щоб купити франки для оплати внескiв за кредитом.

Iстотне здешевлення iпотеки буде за 2–5 рокiв. Зi вступом до Свiтової органiзацiї торгiвлi в Україну прийдуть великi американськi та європейськi банки i будiвельнi компанiї. Нерухомiсть i житловi кредити подешевшають.

Автор – Сергiй ГРОМОВИЙ
Джерело – http://20minut.ua