Півмільйона українців заклали своє майноПонад 497 тис. українців зареєстрували в нотаріусів договори застави свого рухомого й нерухомого майна для отримання позик в 2007 році. Про це сказано у повідомленні прес-служби Міністерства юстиції, інформують Українські новини.

За словами міністра юстиції Миколи Оніщука, в 2007 році нотаріуси оформили понад 229 тис. договори застав майна (позики, які забезпечуються майном або коштовностями) і понад 267 тис. іпотечні договори (позички, які надаються банками під заставу нерухомості: землі, виробничих і житлових будинків, споруджень).

Найбільшою популярністю, за словами Оніщука, користувалися позички у формі іпотечних кредитів – під заставу квартир і житлових будинків.

Протягом 2007 року таких кредитів було видано майже 216 тис.

Крім того, розповсюдженим різновидом позик в Україні була застава транспортних засобів.
В 2007 році нотаріуси оформили понад 201 тис. таких договорів.

Протягом минулого року також було зареєстровано понад 20 тис. іпотечних договорів, які оформлялися під заставу земельних ділянок, морських або повітряних суден, а також 9 тис. договорів під заставу різноманітних товарів.

Найменш популярна форма отримання позик в 2007 році – застава садиб.

Протягом минулого року лише 780 осіб звернулися у банківські установи для одержання іпотечних кредитів шляхом застави цього різновиду нерухомого майна.

Беззаперечним лідером за кількістю оформлених позик, за словами міністра, – Київ.

РЕКЛАМА

Так, із січня по грудень 2007 року в столиці було нотаріально засвідчено понад 76 тис. фактів застави, що становить 15% від всіх торішніх договорів, які засвідчували факт застави.

З них майже 31,5 тис. іпотечних договорів й 44,5 тис. договорів застави.

Крім того, серед лідерів за кількістю укладених іпотечних договорів – Донецька, Дніпропетровська, Одеська й Харківська області.

Тут протягом 2007 року було нотаріально засвідчено відповідно понад 21, 19, 18, 17 тис. договорів, а також по 11 тис. – у Запорізькій і Харківській областях.

В інших областях таких договорів було оформлено в середньому 4-6 тис. у кожній.
Договори застави найчастіше реєструвалися в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській і Запорізькій областях – відповідно понад 25, 20, 13 й 10 тис. договори.

В інших областях – 5-9 тис. договорів у кожній.

Найменше майна оформлялося в заставу в 2007 році у Волинській, Тернопільській, Херсонській, Рівненській, Київській областях й у Криму.

Зокрема, у Волинській та Тернопільській областях протягом минулого року було оформлено по 3,5 тис. іпотечних договорів, що є найнижчим показником у країні, а договорів застави найменше – близько 3 тис. – було зареєстровано у Волинській, Херсонській, Рівненській, Київській областях та Криму.

Джерело – http://www.pravda.com.ua