Будет ли жилье для молодежи?

Опубліковано: 31 Жов. 2006

Чернiвецький готується видiлити безкоштовнi квадратнi метри для молодих сiмей

Не зважаючи на те, що в Українi дiє програма молодiжного житлового кредитування, реально вирiшити проблему придбання власного помешкання можуть практично одиницi молодих людей. Чернiвецький готується видiлити безкоштовнi квадратнi метри для молодих сiмей

Передвиборча кампанiя нинiшнього Київського мiського голови Леонiда Черновецького багато кому запам’яталася саме через наявнiсть у нiй обiцянки: в столицi буде започатковано програму будiвництва мунiципального житла. Не можна сказати, що ця iдея вiдкладена у довгий ящик: доволi цiкавi та смiливi iнiцiативи в цьому напрямку вже запропонували заступники Черновецького Олесь Довгий та Iрена Кiльчицька. Тож, сьогоднi вже не вникає питань чи з’явиться мунiципальне житло в столицi. Однак вкрай важливо зрозумiти – у якiй кiлькостi та для яких категорiй населення, зокрема, чи передбачено спецiальну програму будiвництва мунiципального житла для молодi…

Сам принцип надання мунiципального житла простий i така практика розповсюджена у багатьох європейських мiстах – влада за бюджетнi кошти будує певну кiлькiсть житла середнього класу, яку безоплатно, або за невисоку орендну плату передає в користування молодим сiм’ям на строк до 15 рокiв. За цей час молодь завершує навчання, досягає певного кар’єрного рiвня, i вiдповiдно – зарплати, яка дозволяє сплачувати вартiсть кредиту на придбання вже власної квартири. Мунiципальне ж житло повертається у розпорядження мiста i надається iншiй родинi.

Не зважаючи на те, що в Українi дiє програма молодiжного житлового кредитування, реально вирiшити проблему придбання власного помешкання можуть практично одиницi молодих людей. I тим паче – у Києвi, де середня вартiсть квадратного метра житла ледь не в десять разiв перебiльшує мiсячну заробiтну плату середньостатистичного киянина.

РЕКЛАМА

Серед основних лобiстiв введення програми молодiжного житла виступають представники Блоку Черновецького секретар Київради 26-рiчний Олесь Довгий та депутат мiської ради i керiвник київського головного управлiння у справах сiм`ї та молодi, 22-рiчний Сергiй Березенко. Вони прагнуть заручитися стабiльною пiдтримкою молодих киян. За оцiнками експертiв багато в чому завдяки голосам саме київських студентiв Блок Черновецького набрав цього року не 6-7% голосiв виборцiв (як прогнозувалося), а майже 13%. Тому потенцiйна пiдтримка у Довгого та Березенка вже є – її потрiбно лише розширювати.

Цiкаво, що у позицiюваннi своєї працi на посадi керiвника главку сiм’ї та молодi Березенко пiдготовив платформу для кардинальних змiн у роботi вiдомства. Зокрема, тi кошти, яки минулим керiвництвом главку витрачалися на концерти сьогоднi вже працюють на забезпечення молодi житлом. Це одна з тих тем, яку Березнко завжди публiчно пiдiймає на зустрiчах з мiським головою столицi. Мiж iншим, Березенко – представник дуже невеликого кола осiб, якi можуть фактично безпроблемно потрапити до мiської приймальнi №1…

Що ж, залишається лише сподiватися, що амбiцiї та зв’язки Сергiя Березенка та полiтична воля його керiвництва дозволить столичнiй молодi бодай частково вирiшити проблему з житлом вже в ближчому майбутньому. Ознайомитися ж з дiями київської влади в сферi молодiжної полiтики всi бажаючi зможуть вже днями – наприкiнцi жовтня Головне управлiння у справах сiм’ї та молодi мiськдержадмiнiстрацiї вiдзначає свiй десятирiчний ювiлей.

Автор – Дмитрий Романовский,
Источник – http://www.fraza.com.ua